Güneş Çarpması ve Sıcak Bitkinliği Nedir? 07NİS
Güneş Çarpması ve Sıcak Bitkinliği Nedir?
Sıcak çarpması, çok sıcak ve nemli havada ya da ortamda uzun süre kalındığında ya da yoğun fiziksel aktivite yapıldığında ortaya çıkan bir durumdur.
Boğulmalarda İlk Yardım Nasıl Uygulanır? 07NİS
Boğulmalarda İlk Yardım Nasıl Uygulanır?
Boğulan kişide solunum yoksa direk kurtarıcı soluklara başlanmalıdır. Kurtarıcı soluklar, 1 dakika yani yaklaşık 10 solunum ile devam etmelidir. Kurtarılan kişinin bilinci kapalıysa, soluk alıp vermiyorsa ve nabzı yok ise sağlık ekipleri beklenirken kişiye sırtüstü yatar pozisyonda kalp masajı uygulanmalıdır.
Sara (Epilepsi) Krizi ve İlk Yardım? 07NİS
Sara (Epilepsi) Krizi ve İlk Yardım?
Epilepsi halk arasında sara hastalığı olarak da bilinen kronik (uzun süreli) bir hastalıktır. Epilepside beyinde bulunan nöronlarda ani ve kontrolsüz boşalmalar (deşarjlar) olur. Bunun sonucunda hastada istemsiz kasılmalar, duyusal değişiklikler ve bilinç değişiklikleri meydana gelir.
Solunum Yolu Tıkanıklıkları, İlk Yardım Nasıl Uygulanır? 07NİS
Solunum Yolu Tıkanıklıkları, İlk Yardım Nasıl Uygulanır?
Solunum yolunun, solunumu gerçekleştirmesi için gerekli havanın geçmesine engel olacak şekilde tıkanmasıdır.
Donma ve Soğuk Vurması Nedir? 07NİS
Donma ve Soğuk Vurması Nedir?
Aşırı soğuk nedeniyle soğuğa maruz kalan bölgeye yeterince kan gitmemesi ve kanın pıhtılaşmasıyla dokularda hasar oluşmasına donma denir.

EĞLENİRKEN ÖĞRENMEK

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.