İlk Yardım Güncelleme Eğitimi
İlk yardım eğitiminde verilen standart bilgilerin belirli aralıklarla tazelenmesi gerekmektedir. Yoksa ilk yardımcılar eğitimde görmüş oldukları bilgileri zaman içerisinde unutabilirler. Sağlık Bakanlığı ilk yardım sertifikalarının süresini 3 yıl olarak belirlemiştir. 3 yılın sonunda katılımcı ilk yardım güncelleme eğitimine katılmaz ise sertifikanın geçerliliği kalmamaktadır.

İlk Yardım Güncelleme Eğitimi Program Süresi ve İçeriği:

İlk yardım güncelleme eğitimi programı 8 saat-1 gün sürmektedir. Güncelleme eğitiminde, temel ilk yardım eğitimi içeriğinin tamamı 1 günde özetlenecek şekilde katılımcılara bilgi tazelemesi yapılır. Eğitimde ayrıca, temel yaşam desteği (yetişkin, çocuk, bebek) havayolu tıkanıklığı ve araç içinden yaralı çıkarma uygulamaları da gösterilerek uygulamaların da tekrar edilmesi sağlanır.

Eğitimlerde Sağlık Bakanlığı onaylı eğitim dokümanları (kitap, sunum, CD, video vb.)  kullanılır. İlk yardım güncelleme eğitimi programı 7 katılımcıya bir eğitmen düşecek şekilde oluşturulur. Katılımcıların eğitim programının tamamına devam etmesi zorunludur. İlk yardım güncelleme eğitimi programına katılmak için katılımcılardan, ilk yardım sertifikalarının asılları, kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık resim istenmektedir.

 

Kimler İlk Yardım Güncelleme Eğitimi Alabilir?

Daha önceden ilk yardım sertifikası almış kişilerin sertifikalarının 3 yıl geçerlilik tarihi dolduktan sonra ilk yardım güncelleme eğitimine katılabilir.

 

İlk Yardım Güncelleme Eğitimi Sınavları:

8 saatlik güncelleme eğitiminin sonunda ilk yardım merkezi tarafından kurum içi sınav yapılır, katılımcılar Sağlık Bakanlığı sınavlarına girmemektedirler.

 

İlk Yardımcı Yetki Belgesi:

Güncelleme eğitimini tamamlayan katılımcıların ilk yardım sertifika asıllarının arkasına kaşe vurularak mevcut sertifikalarının süresi 3 yıl daha uzatılmaktadır.

EĞLENİRKEN ÖĞRENMEK

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.