Yüksekte Çalışma Eğitimi
Tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde, İSG kapsamında çalışan personellere ve yönetmelik kapsamında İşe başlayacak olan çalışanlara işe başlamadan önce mutlaka yüksekte çalışma Eğitimi alması gerekmektedir.
Yüksekte çalışma eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi, katılımcının yüksekte yapılacak olan çalışmalarda alınması gereken güvenlik önlemlerinin ne olduğunu belirlemesine yardımcı olmayı ve bu önlemlerin nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmasını sağlar. Bizlere en çok talep edilen eğitimlerimiz :

İlk yardım özellikle eğitimsiz çalışanlar için, yaralı ya da ciddi bir şekilde hasta olan bir kişiye yardım etmeye çalışmak, ne yapacağınızı bilmiyorsanız korkutucu ve zor olabilir. Aynı zamanda, ciddi hastalıkları ve hayatı tehdit eden tıbbi acil durumları nasıl tespit edeceğini ve bunlarla nasıl başa çıkılacağını ilkyardım egitiminde öğretilmektedir.

 

Yüksekte Güvenli Çalışma Temel Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi; alanı sınırlı olan yerlerde, yüksekte çalışma işi yapacak kişilere genel bilgi sağlamak amacı ile düzenlenen temel eğitimlerdir. Çalışma ortamındaki yüksekte çalışma riskleri, alınacak önlemler ve kullanılacak ekipmanlar hakkında bilgi verilmektedir.

 

Yüksekte Güvenli Çalışma İleri Seviye Eğitimi

Yüksekte Güvenli Çalışma İleri Seviye Eğitimleri ile yüksek riskli çalışma ortamlarında görev yapan kişilere; yüksekte çalışma risklerinin nasıl algılanacağı, çalışma alanına özel çözümlerin nasıl üretileceği ve yüksekte çalışma faaliyetlerinin doğru şekilde nasıl uygulanabileceği konusunda bilgi verilmektedir.

 

KİMLER BU EĞİTİMİ ALABİLİR ;
1. Okuma yazma bilmek (en az Okur-Yazar,ilkokul mezunu)
2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak (yükseklik korkusu, vertigo, sarılık, şeker hastalığı gibi hastalıkların bulunmaması).
3. Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporuna sahip olmak.

 

KİMLER ÖNCELİKLİ OLARAK YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ ALMALIDIR.

1. Petrol Rafinerileri,
2. Doğalgaz Tesisleri,
3. Petrokimya Endüstrisi,
4. İnşaat Sektörü,
5. Enerji Nakil Hatları
6. Yüksek Binalar,
7. Rüzgâr Türbinleri,
8. Silolar
9. Hidro-elektrik santralleri,
10.Macera ve Eğlence Parkları , vb. işyerlerinde çalışabilirler.

EĞLENİRKEN ÖĞRENMEK

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.